Growkit instrukcja Golden Teacher (Psilocybe Cubensis)

GROWKIT INSTRUKCJA Golden teacher (PSILOCYBE CUBENSIS)

Instrukcja dla growkitów zakupionych po 14.06.2023

Krok 1.

Umyj dokładnie ręce i wyczyść zewnętrzną część zestawu do uprawy suchą szmatką. Zdejmij pokrywkę i zachowaj ją do kroku 2.

Krok 2.

Wypełnij Growkit letnią wodą ( około 20 stopni Celsjusza). Umieść plastikową pokrywę z powrotem na Growkicie i pozwól mu się namoczyć przez 5 minut

WAŻNE: nigdy nie zostawiaj wody w Growkicie na dłużej niż jedną godzinę

Krok 3.

Po tym czasie delikatnie odchyl róg pokrywki i dokładnie wylej całą wodę.

Krok 4.

Umieść otwarte ( bez pokrywki) plastikowe pudełko w dostarczonej plastikowej torbie ( Growbag) i wlej na dno worka ( nie do plastikowego pudełka z zaszczepioną grzybnią) około 250 ml wody z kranu w temperaturze około 20 stopni Celsjusz. Postaw torbę pionowo i zamknij ją zawijając górę torby na dwa razy oraz zabezpiecz spinaczami biurowymi przed rozwinięciem się torby.

Krok 5.

Umieść Growkit w miejscu z dostępem do światła ale nigdy nie umieszczaj w miejscu do którego jest dostęp bezpośredniego światła słonecznego. Upewnij się że temperatura jest stale w zakresie 2–26 stopni Celsjusza. Staraj się stale utrzymywać idealna temperaturę która wynosi 23 stopnie Celsjusza.

UWAGA: Jeżeli znajdujesz się w kraju w którym są dozwolone badani mikroskopowe grzybni al. Ale jest zabronione hodowanie hodowanie grzybów zawierających psylocybinę ( np. w Polsce). Natychmiast przerwij badania i zlej pudełko płynem grzybobójczym i trwale zniszcz substrat z grzybnią. W przypadku gdy w kraju w którym przebywasz jest to dozwolone przejdź do kolejnego punktu

WAŻNE: worek musi pozostać zamknięty do czasu gdy zauważysz pierwsze formujące się piny ( malutkie grzybki). Na tym etapie poziom CO2 i wilgotności powinny być utrzymywane na jak najwyższym poziomie a każde otwarcie worka powoduje zmniejszenie ilości CO2 i wilgotności w torbie uprawowej ( Growbag)

Krok 6.

Gdy widoczne są pierwsze formujące się piny ( malutkie grzybki) należy codziennie wietrzyć Growbag  przez kilka minut zdejmując spinacze i otwierając torbę uprawową dostarczać tlenu przez delikatne wachlowanie. Następnie należy zwilżyć delikatnie wnętrze wodą z kranu poprzez spryskanie ścianek torby uprawowej.

Krok 7.

Gdy grzyby będą już rozwinięte możesz je zebrać po przez delikatne wykręcanie owocnika grzyba z substratu w którym rośnie. Spróbuj zrobić to zanim kapelusze całkowicie się rozwiną i zrzucą czarne zarodniki. Najlepszy moment to ten gdy błonka osłonowa oderwie się od spodu kapelusza. Pamiętaj aby to robić czystymi umytymi rękami, najlepiej w lateksowych rękawiczkach w jak najbardziej sterylnym otoczeniu. Pozwoli Ci to na lepsze zbiory w kolejnych rzutach.

Krok 8.

Teraz możesz przejść od kroku 1-7 aby powtórzyć zbiory. Powyższe kroki możesz powtarzać wielokrotnie.

 

Zawsze pracuj w jak najbardziej sterylnych warunkach otoczenia. Minimum to dokładne umycie rąk przed pracą z Growkitem. Zlecamy używanie rękawiczek lateksowych zdezynfekowanych spirytusem.

 

Życzymy Dobrej Zabawy !

Tags: growbag, growbox, growkit, instrukcja, golden teacher