Instrukcja growkit z Polski

GROWKIT INSTRUKCJA – katogorycznie nie należy jej stosować w krajach gdzie jest to zabronione – w tym w Polsce*

Growkit instrukcja krok po kroku – nie można tego robić w wielu krajach – sprawdź status prawny przed użyciem – np. w Polsce nie można stosować tej instrukcji – kategorycznie. Niżej podajmy instrukcje jak w żadnym wypadku nie obchodzić się z grow kitem na ternie krajów gdzie jest to zabronione prawnie. Sprawdź status prawny grzybów i/lub substancji takich jak psylocyna i psylocybina w Twoim kraju. Growkit krok po kroku.

grow kit instrukcja

GROWKIT INSTRUKCJA CUBENSIS – metoda pierwsza / producenta GrowKit.com

    Otwarcie growkit [boxa] >>> zdjęcie pokrywki.

    Nakłuć powierzchnię w 12-14 miejscach zdezynfekowanym narzędziem np. widelcem

    Wlać wodę o temp pokojowej po sam brzeg pudełka.

    Zakryć growkit [box] pokrywką i odstawić na ok 1h (słownie max. jedna godzina].

    Zdjąć pokrywkę i odlać nadmiar wody – niech się odcedza nie dłużej niż 15 sekund.

    Włożyć pudełko (bez wieczka) do worka i wlej do niego (worka) 200ml czystej wody w temp. pokojowej (nie może się wlewać do pudełka) – zachowaj ostrożność.

    Worek zamknąć – przewijając 2 razy i zabezpieczając spinaczami/klamerką.

    Odstawić w miejsce – w którym nie ma bezpośredniego dostępu promieni słonecznych, ale nie jest ciemno – temp. 20-25*C. Nie otwieraj worka do czasu pojawienia się “pinów” – na tym etapie potrzebne jest wysokie stężenie CO2.

    Po kilku/kilkunastu dniach* pojawią się “piny” – od tego momentu należy 2-3 razy dziennie otwierać grow kit – by dostarczyć świeżego powietrza. Można wachlować – by ułatwić wymianę powietrza – nie jest to jednak wymagane. Jeśli ścianki worka nie mają (od środka) kropelek wody to spryskaj je delikatnie wodą – tylko ścianki (nie pryskaj na grzyby).

    Po kilku dniach od pojawienia się pinów, gdy pierwsze owocniki zaczną otwierać kapelusze – zrywamy wszystkie (nawet nieotwarte) owocniki i wracamy do punktu 3. 

GROWKIT INSTRUKCJA – sposób alternatywny – popularny

    Punkty 1- 3 jw.

    Zakryć growkit pokrywką i odstawić na 12h.

    Zdjąć pokrywkę i odlać nadmiar wody – niech się odcedza “do końca”.

    Włożyć pudełko do worka (bez wieczka).

    Worek – przewinąć 2-3 razy i użyć spinacza dla zabezpieczenia przed rozwinięciem.

    Odstawić w miejsce – w którym nie ma bezpośredniego dostępu promieni słonecznych, ale nie jest ciemno – temp. 20-25*C. Nie otwieraj worka do czasu pojawienia się “pinów” – potrzebne jest wysokie stężenie CO2.

    Po kilku/kilkunastu* dniach pojawią się “piny” – od tego momentu należy 2-3 razy dziennie otwierać grow kit – by dostarczyć świeżego powietrza. Można wachlować (by ułatwić wymianę powietrza) i spryskiwać wodą ścianki growkita [nie bezpośrednio na grzyby].

    Po kilku dniach* od pojawienia się pinów, gdy owocniki zaczną otwierać kapelusze – zrywamy wszystkie (nawet nieotwarte) owocniki i wracamy do punktu 3 z metody pierwszej.

    *czasem trwać to może ponad miesiąc

growkit instrukcja

GROWKIT INSTRUKCJA COPELANDIA

Dotyczy np. Hawaiian (Copelandia Cyanescens)

    Rozpakuj zawartość opakowania

    Zdejmij pokrywkę z grow kit [boxa] i umieść ją w torebce strunowej. Przechowywać w czystym miejscu. Będziesz tego potrzebować później. Uwaga! Kolorowe przebarwienia na “ciastku” są normalne dla tego gatunku.

    Umyj ręce mydłem i równomiernie nałóż warstwę wierzchniej warstwy gleby na wierzch zestawu [cała zawartość dwóch pojemniczków] + [nie zalewaj boxa wodą – to dopiero po pierwszym rzucie – pkt. 10]

    Umieść [box] zestaw do uprawy w worku.

    Lekko spryskaj wodą zestaw do uprawy i wnętrze worka.

    Ściśnij worek i wpuść do środka świeże powietrze.

    Powtórz kroki 5 i 6 dwa razy dziennie [od początku/pierwszego dnia – nie dopiero po “pinowaniu” jak w przypadku cubensis]

    Po około 15-20 dniach wytworzą się owocniki – wtedy wyjmij pudełko z torby i spryskaj tylko wnętrze torby. Po spryskaniu umieść je z powrotem w torebce. (COPELANDIA nie lubią bezpośredniego kontaktu z wodą).

    5-7 dni po rozpoczęciu wzrostu grzyby będą gotowe do zbioru. Zbierz 30-36h godzin po tym, jak z kapeluszy grzybów zaczną opadać pierwsze czarne zarodniki. Zbierz grzyby przechylając je, aż do złamania łodygi u podstawy.

    Po zbiorach napełnij growkit wodą i załóż pokrywkę – odlej nadmiar po 9-12h i włóż do worka [bez pokrywki].

    Codziennie podawaj świeże powietrze i spryskuj tylko boki worka, aż kolejne zbiory będą gotowe.

    Zbierz grzyby i powtarzaj kroki 10 i 11, aż zestaw przestanie produkować grzyby.

*legalne np. na Wyspach Samoa, w Brazylii czy innym państwie – tabelka legalności w poszczególnych państwach na Wikipedii – sprawdź legalność/nielegalność we własnym zakresie w aktach prawnych swojego miejsca przebywania